Naujienos

Artėja Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“

12 05 2022


Teatras KTO / Organizatorių nuotr.

Kauno valstybinis lėlių teatras 2022 m. gegužės 20–24 d. jau 22 kartą rengia ir kviečia į Tarptautinį lėlių teatrų festivalį „KAUNAS PUPPET 22“. Siekiama, kad renginys taptų ryškia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalimi. Festivalis suburs kūrybingiausius Europos lėlininkus, kurie dalinsis patirtimi ir pakvies į spektaklius įvairaus amžiaus žiūrovus, rašoma Kauno valstybinis lėlių teatro pranešime žiniasklaidai.

Tarptautiniame festivalyje dalyvaus kolektyvai iš Japonijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Anglijos, Estijos, Latvijos ir net iš karo siaučiamos Ukrainos! Lietuvos lėlininkų kūrybą pristatys 8 geriausios profesionalaus lėlių teatro trupės! Per penkias festivalio dienas bus parodyta daugiau nei 30 spektaklių ne tik uždarose, bet ir atvirose miesto erdvėse. Taip pat numatytos kūrybinės dirbtuvės, parodos, moksleivių kolektyvų pasirodymai. Festivalio organizatoriai pasiūlys spalvingą ir įdomią programą, skirtą įvairaus amžiaus ir skonių žiūrovams.

„KAUNAS PUPPET 22“ startuos prisimenant pirmąjį profesionalių Lietuvos marionečių kūrėją – Stasį Ušinską.

Festivalio išvakarėse gegužės 19 d. 18 val., Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bus atverta unikali lėlių paroda „Stasio Ušinsko marionetės ir tarptautinė modernizmo estetika“, atkeliavusi iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus saugomų fondų.

Gegužės 20-ąją, pirmąją festivalio dieną, teatro prieigose bus atidengta specialiai išdidinta Stasio Ušinsko marionetė „Dainininkė“, kurią pagal senuosius, UNESCO saugomus, brėžinius naudodami 3D technologijas pagamino Kauno lėlių teatro meistrai. Drabužiai marionetei sukurti remiantis teatro mylėtojų apklausomis ir vaikų piešiniais. Lankytojai turės galimybę ne tik apžiūrėti įspūdingo dydžio marionetę, bet ir pabandyti ją valdyti kaip tikri lėlininkai. Tai viena iš tarptautinio projekto „Didžiųjų marionečių magija viešosiose erdvėse“ dalių.