Naujienos

„Diena su lėle“: lėlių teatro paslaptys – Šalčininkų regiono vaikams

17 09 2021


Kaime nėra Wi-Fi. Nuotr. D. Matvejevo

Rugsėjo 21-24 dienomis Vilniaus teatras „Lėlė“ kvies į jau tradicine tapusią vizualinę bei edukacinę lėlių teatro kelionę „Diena su Lėle“. Šalčininkų kultūros centre keturioms dienoms įsikursiantis Vilniaus teatras „Lėlė“ vietos moksleiviams ir mokytojams rodys „Lėlės“ teatro spektaklius, kvies apsilankyti edukacinėse lėlių teatro dirbtuvėse, paskaitose lėlių teatro tematika ir susipažinti su tiesiai iš Gyvojo lėlių teatro muziejaus atkeliausiančiais jo gyventojais. 

Šalies regionams skirtas projektas „Diena su Lėle“, nuolat organizuojamas nuo 2015 metų, jau džiugino jaunuosius teatro entuziastus tokiuose Lietuvos miestuose kaip Švenčionėliai, Švenčionys, Dusetos, Zarasai, Ignalina, Visaginas, Pakruojis, Trakai ir Anykščiai. Šįmet šalčininkiečiams sostinės lėlininkai pristatys jau klasika tapusias, tačiau reguliariai atnaujinamas, menines ir pažintines lėlių ir objektų teatro programas.

Projekto partnerių, Šalčininkų kultūros centro, erdvėse bus galima išvysti du spektaklius: vieną jau tapusį savotiška teatro legenda, kitą – žaismingai nagrinėjantį šiuolaikiniam vaikui aktualias temas. Rimo Driežio, neretai vadinamo gyva lėlių teatro enciklopedija, sukurtas ir beveik 15 metų žiūrovus žavintis „Daktaras Dolitlis“ lėlių teatro kalba pasakoja apie daktarą Joną Dolitlį, kuriam su gyvūnais susikalbėti sekasi kur kas geriau, nei su išpuikusiais miesto žmonėmis. Rugsėjo 21-22 d. scenoje pasirodys daugelis Hugh Loftingo sukurtų, režisieriaus R. Driežio interpretuotų bei talentingų „Lėlės“ teatro artistų įkūnytų personažų. O rugsėjo 23-24 d. jaunuosius žiūrovus linksmins vilniečių publikos itin pamėgtas, į fantastišką atgyjančių daiktų pasaulį nukeliantis, žaisminga energija užkrečiantis spektaklis „Kaime nėra Wi-Fi“, kurį režisavo Šarūnas Datenis. Tai šmaikštus pasakojimas apie vienišą mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir kalbančių daiktų pasaulį, atskleidžiantį mergaitei jos šeimos istoriją ir mokantį pagarbos jai.

Visomis dienomis, nuo antradienio iki penktadienio, Šalčininkų kultūros centro fojė įsikurs įspūdinga Gyvojo lėlių muziejaus spektaklių scenografijos, „į pensiją“ išėjusių lėlių ir objektų ekspozicija, praversianti duris į turtingą lėlių teatro istoriją ir pasakišką kūrybos pasaulį. Vilniaus teatro „Lėlė“ edukacinių programų koordinatorius R. Driežis paskaitoje „Lėlių teatro tipai“ supažindins vaikus ir mokytojus su skirtingomis lėlių teatro rūšimis, valdymo tipais ir atskleis ne vieną lėlių teatro animacijos paslaptį. Profesionalūs „Lėlės“ teatro aktoriai ir lėlių meistrai ves „Šėpos teatro“, „Šešėlių teatro“ ir „Juokdarių teatro“ edukacines dirbtuves, kuriose bus galima pasigaminti šešėlių ekrane atgyjančius veikėjus, „hampelmano“ personažą, kotines lėles, susipažinti su šelmiškojo „Šėpos teatro“ kūrybiniais principais ir daugeliu kitų lėlių teatro technikų. 

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.

Šalčininkų kultūros centro plakatas