Naujienos

Kauno valstybinio lėlių teatro premjera „Aš – Žvėris“

16 03 2022


Aš - Žvėris. Kauno valstybinis lėlių teatras
Šiomis dienomis teatre vyksta intensyvios artėjančios premjeros „Aš – Žvėris“ repeticijos. Jaunimui skirtame spektaklyje bus kalbama apie jaunosios kartos žmogų, kuris atranda savyje kultūros jėga – žvėrį. Bręsdamas per susitikimą su menu, kontaktą su draugiškais žmonėmis, pasikliaudamas nuojauta, jis ima pats kurti galingus ir paveikius reginius.
Ką mes galvojame, matydami kietai atrodančius paauglius gatvėje? Galbūt tai, ką nujausime jau pačioje spektaklio pradžioje: tai žvėriukai. Jie nemalonūs. Dažnai mus baugina tai, ko nepažįstame. Kai kurie naudojasi šiuo dėsniu ir pasistengia būti mums dar labiau nepažįstami, slapstytis po išoriniais atributais, rodančiais drąsą, galią ir pasitikėjimą savimi, kurio išties jiems labai trūksta.
Šiame lėlių teatro pasirodyme įvyks vidinė kelionė iš taško, kur žvėriukai žaisdami žeidžia, į žvėries, kuris žaisdamas kuria, prieglobstį. Tai vieno gatvės vaikiščio virsmas iš chuligano į žmogų – būsimą kūrėją. Tai ir jautri sūnaus ir mamos drama, kai vidinė stoka ne apriboja, o atveria akis kitokio gyvenimo įmanomybei.
Spektaklyje „Aš – Žvėris“ veikia dviejų dydžių lėlės, vaidina ir patys aktoriai. Tai atvirojo teatro principu kuriamas vyksmas, kur skirtingos meno rūšys susipina į vientisą žaidimą. Nuotaikingas grotesko, magiškojo realizmo, šiuolaikinės muzikos ir šokio elementų turintis spektaklis vaizdų kalba palies jautriausias žiūrovo širdies vietas.
 
PREMJEROS data: 03 19
Laikas: 18 val. 
Vieta: Kauno valstybinis lėlių teatras
Spektaklio partneris „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“

Kūrybinė grupė:
Režisierius - Rokas Lažaunykas
Dramaturgė - Sandra Bernotaitė
Kompozitorius - Romuald Chaloin Galiauskas
Muzikos asistentas - Lukas Laurinavičius 
Medijų menininkas - Titas Jurjonas
Kūrybiniai mentoriai - Giedrė Brazytė ir Antanas Jasenka
Fotokoliažų autorius - Vaporwave Kaunas
Vaidina - Mindaugas Černiauskas, Indrė Endriukaitė, Vigita Rudytė, Arvydas Šaučiūnas
Kauno valstybinio lėlių teatro inf.