Naujienos

Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

09 03 2023


„Apie pasaulį“. D. Labučio nuotr.

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 102 pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus pagal atskiras kategorijas.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.

Kaip pastebėjo komisijos nariai, 2022 metai – jaunų kūrėjų laikas, atskleidžiantis naujos Lietuvos teatro kartos veidą, išryškėjantį ir nominacijose. Nepriklausomybės laikotarpiu užaugę menininkai aiškiai plečia savo kasdienio pasaulio ribas už gimtosios šalies sienų, pasaulines aktualijas įtraukdami ne tik kaip nuorodas ar komentarus, bet priimdami jas kaip savo gyvenimo dalį.

Komisijos narių teigimu, spektakliuose matyti daug komandinės kūrybos bei dėmesio socialiai jautrioms, visuomenėje rezonansą keliančioms temoms. Bendras nominacijų skaičius nepasikeitė, pakito tik kelios nominacijų kategorijos, kurios tiesiogiai susijusios su sukurtais ir pateiktais spektakliais bei išryškėjusiomis tendencijomis.

Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper, Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Eglė Gudžinskaitė, Sigita Ivaškaitė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva  ir Janina Stankevičienė.

Tarp nominantų – Vilniaus teatro „Lėlė“, Kauno valstybinio, Klaipėdos ir Liublianos lėlių teatrų kūrėjai, Stalo teatras, Lvivo lėlių teatras ir kt.

NOMINANTAI:

  • Videografijos kategorijoje nominuotas Vilius Vilutis už spektaklio „Pasirinkimas“ šviesų dizainą (Vilniaus teatras „Lėlė“).
  • Muzikos kategorijoje – Rita Mačiliūnaitė už muziką spektakliui „Pasirinkimas“ (Vilniaus teatras „Lėlė“).
  • Spektaklio vaikams ir jaunimo kategorijoje – šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“ (Klaipėdos lėlių teatras, Liublianos lėlių teatras).
  • Objektų ir lėlių spektaklio kategorijoje nominuotas spektaklis „Apie pasaulį“ (rež. Justina Jukonytė, Vilniaus teatras „Lėlė“), spektaklis „Deivių archeologija“ (Stalo teatras, Lvivo lėlių teatras „Ir žmonės, ir lėlės“), „Nykstantys žmogeliukai“ (Kauno valstybinis lėlių teatras) bei spektaklis suaugusiems „Pasirikimas“ (Vilniaus teatras „Lėlė“).

Konkurso laureatams kovo 26 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bus įteikti atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Visas nominantų sąrašas ir daugiau informacijos: lrkm.lrv.lt