Naujienos

Projekto dalyviai lankėsi Edinburge

12 02 2023


Projekto dalyvių nuotr.

Vasario 2-12 d. Edinburge vyko, vieno iš projekto partnerių – Škotijos lėlininkų asociacijos organizuotas tarptautinis vizualinio teatro festivalis „Manipulate“. Festivalio metu buvo ne tik pristatyti geriausi Europos šalių vizualinio teatro spektakliai, bet ir įvyko vienas paskutiniųjų projekto dalyvių susitikimų.

Festivalio programą stebėjo Vilniaus teatro „Lėlė“ atstovai, jaunosios teatro kritikės iš Lietuvos – Dovilė Jadzevičiūtė, Gabrielė Pelakauskaitė.

Festivalio rėmuose organizuotas projekto dalyvių iš Kroatijos, Slovėnijos, Lietuvos ir Škotijos susitikimas, kurio metu buvo dalinamasi įspūdžiais iš matytų „Manipulate“ pasirodymų, diskutuota apie šiuolaikiniį lėlių teatrą, jo perspektyvas ir skirtumus, aptartos paskutinės projekto veiklos ir rezidencija Kroatijoje, Osijeko mieste. Taip pat pasidžiaugta, jog po kelių metų pertraukos ir buvusios sudėtingos pandeminės situacijos, ilgai planuota rezidencija viename svarbiausių teatro festivalių, pagaliau įvyko.

Projekto dalyvių nuotr.

Sekantis ir finalinis projekto dalyvių susitikimas planuojamas kovo mėn. Kroatijoje, Osijeko mieste, kur vyks Osijeko Menų ir kultūros akademijos inicijuojamas lėlių teatro festivalis „Lutkokaz“.

Projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ inf.