Naujienos

Vilniaus teatras „Lėlė" grįžta į Didžiąją sceną

18 10 2022


„Bulgakovo kūrybos sesija". Nuotrauka: Jaka Varmuž

„Lėlės“ grįžimo į Didžiąją salę data pasirinkta neatsitiktinai: spalio 27-ąją teatras pasitinka 64-ąjį  gimtadienį, tuo pačiu – įgyvendina tarptautinio projekto „EU šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ veiklų dalį.

Teatro gimtadienio proga „Lėlės“ Didžiojoje scenoje Liublianos lėlių teatras pristatys spektaklį suaugusiems „Bulgakovo kūrybos sesija“ (rež. Matija Solce). Šį kūrinį autoriai prilygina „lėlių ir objektų teatro smegenų šturmui“. Tą pačią dieną vyks projekto metu rengto leidinio „Contemporary Puppetry and Criticism“ pristatymas bei diskusija, kurią moderuos teatrologė, teatro kritikė Kristina Steiblytė.

Spalio 25–28 dienomis „Lėlės“ teatras organizuoja renginių programą, skirtą tarptautinei kritikų ir projekto dalyvių iš Slovėnijos (Liublianos lėlių teatras), Kroatijos (Osijek Menų ir kultūros akademija) ir Škotijos (Škotijos lėlininkų asociacija) rezidencijai. Į programą, be minėto slovėnų spektaklio, įtraukti ir „Lėlės“ repertuariniai spektakliai: „Karalius Ubu“, „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“, „Apie pasaulį“, „Doriano Grėjaus portretas“, „Antis, Mirtis ir tulpė“, „Lizdas“. 

Grįžtant prie didžiosios scenos perspektyvų, dar iki Naujųjų metų „Lėlė“ planuoja žiūrovus pakviesti į Didžiosios salės spektaklius: mažieji žiūrovai vėl galės mėgautis laiko patikrintais lėlių vaidinimais: „Daktaras Dolitlis“, „Grybų karas“, „Trys paršiukai“, „Sniego karalienė“. Gruodžio mėnesį numatoma naujausia režisierės Gintarės Radvilavičiūtės („Smėlio žmogus“, „Doriano Grėjaus portretas“) premjera suaugusiems. Po Naujųjų metų teatras ne tik tęs populiarių repertuaro spektaklių grąžinimą į Didžiąją sceną, bet kvies žiūrovus ir į naujas premjeras (dar šį sezoną numatomi Ainio Storpirščio „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, Pauliaus Tamolės spektaklio vaikams pagal Vilniaus legendas pastatymai).

Pasak teatro vadovo Vilmanto Juškėno, „Didžioji salė atidaroma praktiškai po ketverių metų pertraukos. 2018 metais pradėtą teatro patalpų remontą, scenos technologijų atnaujinimą stabdė įvairios negandos: rangovų bankrotai, pandemija, lėšų trūkumas ir kitos problemos. Teatras ne tik kūrybiškai išgyveno šias krizes, bet ir toliau tęsia atsinaujinimą: dar iki šių metų pabaigos baigsime svarbią technologijų modernizacijai skirto investicijų projekto dalį – apšvietimo įrangos atnaujinimą, o po Naujųjų planuojame garso, kiek vėliau ir kitų sistemų atnaujimą. Už pagalbą, bendradarbiavimą ir nuveiktus darbus esame dėkingi Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Kultūros infrastruktūros centrui, pagrindinius baigiamuosius remonto darbus 2021 m. atlikusiam UAB „Akvesta“ rangovui, technologinių sistemų rangovo UAB „Sonus exsertus“ meistrams. O labiausiai – teatro kolektyvui ir žiūrovams, savo dėmesiu ir kantrybe palaikiusiems ir palaikantiems „Lėlę“  sudėtingu laikotarpiu.“

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija