Naujienos

Naujoje parodoje – kitoks žvilgsnis į Vilniaus teatro „Lėlė” aktorius

10 11 2022


Paroda „Dialogai”
Lapkričio 11 d. 18 val. Vilniaus teatre „Lėlė” erdvėse atidaroma fotografės Marijos Frolovos darbų paroda.
Parodos „Dialogai” pagrindiniai veikėjai yra Vilniaus „Lėlės” teatro aktoriai. Kas vyksta užkulisiuose, kaip jie atrodo be makiažo ir kostiumų, kokias emocijas jie išgyvena, – atskleis foto menininkė iš Ukrainos.
Pasak M. Frolovos, paroda yra savotiškos pratybos ieškant dialogo, perspektyvos, požiūrio į kitus ir pirmiausia į save naujomis besikeičiančiomis aplinkybėmis. Sienas aktorių portretai puoš iki gruodžio mėn. Nepraleiskite progos „Dialogui” su kūrėjais! 
_____________________________________
M. Frolova gimė 1989 m. Kazachstane. Prieš karą mokėsi ir gyveno Ukrainoje, Chmelnickio mieste. 2013 m. įgijo Vaizduojamųjų menų Magistro laipsnį Kamyanets-Podilsky Ivan Ohienko nacionaliniame universitete.
„Man, kaip ir daugumai ukrainiečių, atvykusių į Lietuvą prasidėjus visapusei Rusijos invazijai į Ukrainą, vieni iš aktualiausių kylačių klausimų yra savo vietos naujoje visuomenėje radimo ir ryšio kūrimo klausimai. Juk nemokant kalbos gana sunku iki galo išreikšti savo mintis. Tai ypač aktualu tose srityse, kuriose reikalingas gilus, įvairiapusis bendravimas su žmonėmis. Todėl bandau žodinio bendravimo stoką transformuoti į vaizdinę komunikaciją.
Pagrindiniai šios nuotraukų serijos veikėjai yra Vilniaus teatro „Lėlė” aktoriai. Pažiūrėjus spektaklius, kuriuose jie vaidino, man pasidarė smalsu, kokios asmenybės slepiasi už jų vaidmenų, kas vyksta užkulisiuose, kaip jie atrodo be makiažo ir kostiumų, kokias emocijas jie išgyvena?”, - apie parodos sumanymą pasakojo menininkė.
Vilniaus teatro „Lėlė” aktorius Imantas Precas. M. Frolovos nuotr.  Vilniaus teatro „Lėlė” aktorius Šarūnas Datenis. M. Frolovos nuotr.
Paroda veiks iki š.m. lapkričio 25 d. 
Vilniaus teatro „Lėlė” inf.