Uudised

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff algab 25. mail

02 05 2023


Duda Paiva Company, „Bruce Marie”. Foto: Conni Trommlitz

Tänavune Tallinn Trefff on arvult kolmeteistkümnes. Festivali programm on koostatud nii, et siit võib leida ja kokku panna erinevaid alaprogramme: lastele, noortele ja täiskasvanutele, spetsiifiliste visuaalteatri liikide huvilistele. Publiku ette jõuab 17 lavastust ja visuaalteatriga seotud aktsiooni, neist 4 Eestist ja 13 mujalt maailmast (Saksamaa, Itaalia, Norra, Taani, Belgia, Holland, Iisrael; Inglismaa, Sloveenia), 7 lastele ning 10 noortele ja täiskasvanutele.

Peame oluliseks, et festivali programmis oleksid esindatud nii valdkonna absoluutsed tipud kui ka omanäolised uued tegijad piire kompavate lavastustega. Nii võime seekordse festivali eredaimate tippudena välja tuua kogu maailmas hinnatud lavastaja Duda Paiva nuku- ja füüsilise teatri lavastuse „Bruce Marie“ (Holland) ning nuku- ja objektiteatrilavastuse „Kajakas“ (lav. Nataša Belova, Belgia). Lastele suunatud programmis tasub eraldi tähelepanu pöörata Taani miimi- ja multimeedia-lavastusele „Elu väikesed imed“ (lav. Frede Gulbrandsen).

Eesti Noorsooteatri pika ajalooga rahvusvahelisest festivalist on aastate jooksul saanud oluline sündmus visuaalteatrite festivalikalendris. Sisuka programmi kõrval on Tallinn Treffi oluline identiteedi osa olla algatajaks ja arendajaks rahvusvahelisele haridusalasele koostööle.

Eelmiste festivalide tuules on juba sündinud teatritevahelised koostööideed nii lavastuste loomiseks kui töötajate täiendkoolituseks. Festivalil toimunud seminarid ja järgnevad kohtumised on loonud pinnase tegelemaks ka kaasaegse nukuteatri-hariduse teemaga kogu meie regioonis.

Tutvu programmiga SIIN.