Naujienos

Vilniaus teatras „Lėlė“ vyksta į gastroles Slovėnijoje

21 09 2022


„Doriano Grėjaus portretas“. Nuotr. L. Vancevičienė

Rugsėjo 23-27 dienomis projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ partneris Vilniaus teatras „Lėlė“ vyksta į Tarptautinį šiuolaikinio lėlių teatro festivalį „Lutke“, kurį organizuoja šio projekto iniciatoriai Liublianos lėlių teatras.

Festivalyje, rugsėjo 27 d., „Lėlė“ pristatys spektaklį „Doriano Grėjaus portretas“. Režisierės Gintarės Radvilavičiūtės sukurtas spektaklis bus rodomas Slovėnijos publikai Liublianos lėlių teatro Didžiojoje salėje.

„Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ projektas bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“. Projekto partneriai iš Lietuvos, Kroatijos (Osijek miesto Menų ir kultūros akademija) bei Škotijos lėlininkų asociacijos dalyvaus ne tik festivalyje, bet ir šiuolaikiniam lėlių teatrui skirto žurnalo „Lutka“ pristatyme, diskusijose.

Lietuvą festivalyje atstovauja ne tik teatras „Lėlė“, bet ir Klaipėdos lėlių teatras, kuris pristatys spektaklį „Didysis sprogimas“. Taip pat festivalyje skirtingomis dienomis savo spektaklius rodys Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Kanados, Izraelio, Belgijos, Austrijos teatrai.

Tęsiant tarptautinį projektą, spalio mėnesio pabaigoje, Liublianos lėlių teatras „Lėlės“ teatro gimtadienio proga Didžiojoje salėje rodys spektaklį suaugusiems.

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija