Naujienos

Projekto dalyviai apsilankė Vilniuje

02 11 2022


Projekto dalyviai Vilniuje. Vilniaus teatro „Lėlė“ nuotr.

Paskutinioji spalio savaitė Vilniaus teatrui „Lėlė“ buvo ypatinga dėl dviejų priežasčių. Po kelis metus trukusios renovacijos, teatro 64-ojo gimtadienio proga, visuomenei atverta atnaujinta didžioji salė. Taip pat kitas nemažiau svarbus įvykis – tarptautinio projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“, kurio partneriu teatras yra, dalyvių susitikimas Vilniuje.

Rezidencijos metu sulaukta projekto partnerių iš Slovėnijos Liublianos lėlių teatro, Škotijos lėlininkų asociacijos, Kroatijos Osijeko miesto Menų ir kultūros akademijos, Estijos Talino jaunimo teatro. Vilniaus teatre „Lėlė“ vyko spektaklių peržiūros, edukacinė ekskursija po „Gyvąjį lėlių muziejų“, ekspozicijų, esančių Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje bei kitur, lankymas. Paskaitą apie šiuolaikinį lėlių teatrą vedė Vilniaus teatro  „Lėlė“ kūrybinių programų koordinatorius, LMTA doktorantas, režisierius Žilvinas Vingelis

Vienas iš užsibrėžtų projekto tikslų buvo parengti ir išleisti leidinį, skirtą šiuolaikinei lėlių kritikai ir teorijai. Leidinio „Contemporary Puppetry and Criticism" pristatymas įvyko antrąją rezidencijos dieną. Diskusiją ir pokalbį su jo rengėjais moderavo teatro kritikė ir projekto mentorė Kristina Steiblytė, turinį ir koncepciją plačiau pristatė kroatų mentorius ir vyr. redaktorius Igor Tretinjak, kalbos redaktorė Katarina Žeravica. Pristatyme taip pat dalyvavo projekto koordinatorius iš Slovėnijos Benjamin Zajc, škotų platformos redaktorius ir mentorius Gareth Vile, projekto dalyvė Inesa Vėlavičiūtė.

Leidinio „Contemporary Puppetry and Criticism" pristatymas. Vilniaus teatro „Lėlė“ nuotr.

Susitikimo su dalyviais metu įvyko projekto veiklų ir rezultatų aptarimas. Pasidžiaugta, kad ES programos „Kūrybiška Europa“ finansuojamam projektui leista pratęsti veiklas iki 2023 m. balandžio pab. Per šį laikotarpį planuojama vykti į Škotijoje, Edinburgo mieste vyksiantį vizualinio teatro festivalį „Manipulate“, į projektinės svetainės ir šiuolaikinės lėlių teatro kritikos veiklos įtraukti naujus partnerius iš kitų valstybių, aplankyti Osijeko mieste vyksiantį, Menų ir kultūros akademijos inicijuojamą lėlių teatro festivalį. 

Apsilankymas „Gyvajame lėlių muziejuje“. Vilniaus teatro „Lėlė“ nuotr.

Projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ inf.