Naujienos

Puikios naujienos Baltijos šalių vizualiniam teatrui

22 09 2023


Estijos Jaunimo teatro nuotr.
Džiugios naujienos!
„Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes" pristatys Estijos, Latvijos ir Lietuvos vizualųjį teatrą kaip vieną iš pagrindinių 2025 m. vyksiančio festivalio programos dalių!
„Ilgą laiką siekėme tikslo, kad Baltijos šalių vizualiojo teatro programa būtų pristatyta šiame festivalyje, ir dabar galime pasakyti, kad susitarimas šiuo klausimu pasiektas. Per susitikimą su festivalio meno vadovu Pierre-Yves Charlois buvo sutarta, kad 2025 m. vyksiančiame festivalyje Baltijos šalys bus vienas iš pagrindinių akcentų, o tai sudaro galimybes Estijos, Latvijos ir Lietuvos spektaklius iškelti į pasaulinę sceną“, - sakė tarptautinio vizualiojo teatro festivalio „Tallinn Treff“ vadovas Leino Rei. L. Rei, šiuo metu dalyvaujantis festivalyje „Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes", vadovavo Baltijos šalių vizualinį teatrą pristatančio festivalio „Baltic Showcase“, kuris 2022 m. gegužės mėn. vyko Taline, organizavimui. Festivalio, kurį kartu organizuoja trijų Baltijos šalių vizualiųjų teatrų tinklai, tikslas - pristatyti Estijos, Latvijos ir Lietuvos vizualųjį teatrą Baltijos šalių žiūrovams bei tarptautinių festivalių organizatoriams ir taip atverti Baltijos šalių teatro duris į tarptautines scenas.”
Kitas festivalis Baltic Visual Theatre Showcase vyks 2024 m. Lietuvoje, o prie jo organizavimo prisidės Vilniaus teatras „Lėlė". 
Nuotraukoje (iš kairės): Leino Rei, festivalio „Tallinn Treff” meno vadovas; Pierre-Yves Charlois, festivalio „Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes” meno vadovas; Mirko Rajas, Estijos Jaunimo teatro (EJT) meno vadovas; ir Joonas Tartu, EJT vadovas.