Naujienos

Rezidencija tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Lutkokaz“

03 04 2023


Projekto dalyviai Osijeke. Vilniaus teatro „Lėlė“ nuotr.

Tarptautinio „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ projekto paskutinis susitikimas įvyko Osijeke, Kroatijoje. Organizacijų partnerių nariai aptarė projekto rezultatus, pristatė juos apskritojo stalo diskusijų metu ir svarstė tolesnę projekto plėtrą bei galimą keturių institucijų bendradarbiavimą. Susitikimuose dalyvavo Vilniaus teatro „Lėlė“, Škotijos lėlininkų asociacijos (Puppet Animation Scotland), Liublianos lėlių teatro ir Osijeko Menų ir kultūros akademijos atstovai.

Tuo metu, kovo 20-24 dienomis vyko vieno iš projekto partnerių – Osijeko Menų ir kultūros akademijos organizuotas 13-tasis tarptautinis lėlių festivalis „Lutkokaz“. Į festivalį reziduoti buvo pakviestos jaunosios kartos teatro kritikės Dovilė Jadzevičiūtė, Gabrielė Pelakauskaitė ir projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ teatro kritikų mentorė Kristina Steiblytė. Projekto dalyvės turėjo progą ne tik stebėti akademijos studentų, lėlininkų organizacijos „LOFT“ ir užsienio svečių spektaklius, performansus, bet ir dalyvauti diskusijose apie šiuolaikinį lėlių, objektų ir vizualinį teatrą, teatrą vaikams.

Simboliškai – kovo 21 d., minint Tarptautinę lėlininkų dieną, Vilniaus teatro „Lėlė“ Kūrybinių programų koordinatorius Žilvinas Vingelis festivalio svečiams skaitė paskaitą apie vizualinę teatro kalbą bei vaizdų interpretacijas. Žilvino paskaitos susirinko klausyti ne tik Osijeko Menų ir Kultūros akademijos teatro studentai, dėstytojai, bet ir festivalio svečiai iš keturių valstybių.