Naujienos

Šių dienų paauglio susitikimas su trimis muškietininkais

05 02 2024


Spektaklio „Oskaras ir trys muškietininkai“ scenovaizdžio eskizas, dailininkas Michałas Draczas

Vasario 10 d., 12 val., ir vasario 11 d., 12 bei 14 val., Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje salėje įvyks premjera - Ewos Piotrowskos (Lenkija) režisuotas spektaklis „Oskaras ir trys muškietininkai“, Alexandreʼo Dumas romano „Trys muškietininkai“ motyvais.

Spektaklis skirtas vaikams nuo septynerių metų - „Oskaras ir trys muškietininkai“ - jau trečiasis Ewos Piotrowskos režisuotas darbas „Lėlės“ teatre. Menininkė žiūrovams pažįstama iš savitu humoru nuspalvintų lėlių spektaklių „Raudonoji knyga“ (pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę), kurioje buvo kalbama nykstančių rūšių, žmogaus ir gamtos santykio šiuolaikiniame pasaulyje temomis, bei „Kavos malūnėlis“ (pagal Konstanto Ildefonso Gałczyńskio pasaką), kuriame stebėjome kavos malūnėlio, atsidūrusio pamestų daiktų prieglaudoje, nuotykius. Šį kartą žiūrovai kviečiami į nutrūktgalvišką kelionę laiku, paįvairintą muzikiniais intarpais.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Oskaras (Lukas Auksoraitis), savo gimtadienio dieną išgirsta nemalonią tiesą, supurtančią visą jo pasaulį. Tai, kas jam atrodė savaime suprantama, staiga pradeda byrėti. Berniuko širdis sudaužyta ir tą akimirką jis atsiduria kitame laike - XVII a. Prancūzijos smuklėje, kurioje šėlsta nepataisoma drąsa ir vienybe pagarsėję muškietininkai: Atas, Portas ir Aramis. Tuomet Oskaras tampa DʼArtanjanu ir priima jam skirtą iššūkį - sugrąžinti Miledi jos sudaužytą širdį. Režisierė E. Piotrowska teigia: „Spektaklyje keliamas klausimas, kaip išmokyti savo širdį jausti iš naujo? Tenka suprasti, kad visos mūsų gyvenimo patirtys yra svarbios: net ir tos, kurios mums nepatinka, kurios mums kelia skausmą, net ir tos, kurių mes nepriimame, kurias apskritai neigiame... Būtent šias pamokas Oskarui ir perduoda muškietininkai.“

Veikėjų nuotaiką perteikti padeda jų atliekamos dainos: „Tokį sprendimą man pasiūlė pati Malgorzatos Sikorskos-Miszcuk dramaturgija. Išreikšti itin stiprias emocijas kartais yra labai sunku, o muzika tam - tiesiog tobulas įrankis. Kadangi šioje pjesėje apie jausmus kalbama labai poetiškai, dėl to kilo mintis, jog mes turime pasukti šiuo keliu.“

Pasak „Lėlės“ teatro aktorės, grupės XTET vokalistės Elizos Bondarenko, spektaklyje atliekančios Rudo katino vaidmenį, su Ewa Piotrowska dirbti yra įdomu, nes jos metodai retai naudojami Lietuvoje. „Vadinu tai - gyva animacija, kur daug paralelinių visatų: dabar tu kosmose, kitoje scenoje Himalajuose, o dar kitoje - paprastame vaiko kambaryje. Man visiškai nesuvokiama, kaip tai padaryti, bet Ewa ramiai ir tvirtai pasiūlo net kelis variantus. Tad yra ko pasimokyti, ji labai drąsi! Nebijo ir šmaikščiai juokauti, ir kalbėti rimtomis temomis toje pačioje scenoje“, - pasakoja E. Bondarenko.

Spektaklio adaptacijos autorė - Małgorzata Sikorska-Miszczuk, adaptacijos vertėjas į lietuvių kalbą - Andrius Jevsejevas, dailininkas - Michałas Draczas, kompozitorius - Wojciechas Błazżejczykas, choreografė - Sigita Mikalauskaitė, šviesų dailininkas - Simas Racevičius. Spektaklyje vaidina: Lukas Auksoraitis, Eliza Bondarenko, Karolis Algimantas Butvidas, Erika Gaidauskaitė, Almira Grybauskaitė, Vilius Kirkilionis, Irmantas Jankaitis, Lijana Muštašvili, Deivis Sarapinas.

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija