Naujienos

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

10 03 2022


„Kavos malūnėlis“. Nuotr. Aut. D. Putinas

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus pagal atskiras kategorijas.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius 2021 metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Konkurso laureatams įteikiami atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Kaip pažymėjo komisijos nariai, šiemet vertinimui buvo pateiktas iki šiol didžiausias scenos darbų skaičius – 120, iš viso į „Auksinių scenos kryžių“  nominacijas išrinkta trisdešimt procentų pateiktų darbų. „Auksinių scenos kryžių“ komisijai pristatyti spektakliai vertinti remiantis atnaujintais Profesionaliojo scenos meno premijų skyrimo nuostatais.

„Pagal juos nuo šiol sudaromi ne geriausiųjų trejetukai, o kiekvienoje kategorijoje išskiriama iki penkių pozicijų. Komisija kūrėjo įtraukimą į nominaciją traktuoja jau kaip įvertinimą, tad dabar šis nominacijų skaičiaus praplėtimas leidžia į geriausių metų darbų sąrašą įtraukti daugiau kūrėjų ir atkreipti dėmesį į jų kūrybą“, – akcentavo komisijos nariai.

Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper (komisijos pirmininkė), Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jevgenija Šermeniova, Janina Stankevičienė, Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.

Objektų ir lėlių teatro spektaklio kategorijoje nominuoti šie pastatymai:

„BURBULIUKO MEILĖ“ (Stalo teatras);

„DEBESYS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“);

„DIEVŲ MIŠKAS“ (Kauno valstybinis lėlių teatras);

„KAVOS MALŪNĖLIS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“);

„LIZDAS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“).

Kultūros ministerija skelbia nominantų sąrašą. „Auksiniai scenos kryžiai“ iš šio nominantų sąrašo išrinktiems laureatams bus įteikti kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Renginyje, kurį tiesiogiai transliuos LRT, tai pat bus paskelbti Padėkos premijos ir atminimo ženklo „Boriso Dauguviečio auskaras“ laureatai.

Daugiau informacijos: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/skelbiami-auksiniu-scenos-kryziu-nominantai-2