Naujienos

Tarptautinė vaikų gynimo diena Vilniaus teatre „Lėlė“

29 05 2023


Akimirka iš spektaklio „Kiškių sukilimas“, režisierius Rimas Driežis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Kaip ir kiekvienais metais, birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia švęsti kartu. Šią dieną teatre vyks įvairūs renginiai, skirti vaikams ir visai šeimai: lėlių spektakliai „Apie pasaulį“ bei „Kiškių sukilimas“ ir edukacija „Veltas teatras“.

10 ir 12 val. kviečiame pačius mažiausius - vaikučius nuo vienerių metų - į Didžiąją teatro salę: čia bus rodomas „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs Justinos Jukonytės režisuotas spektaklis „Apie pasaulį“. Vaiko regos, klausos ir lytėjimo pojūčius lavinantis spektaklis aiškina pasaulį, kaip pilną kūrybos, nuolatinės kaitos ir judėjimo, besivadovaujantį gamtos ciklais, o žmogų, kaip gamtos dalį, kurioje telpa visa Visata.

16 val. Arklių g., prie teatro įėjimo, bus galima pamatyti Rimo Driežio režisuotą lėlių spektaklį „Kiškių sukilimas“ (pagal Kazio Binkio poemą). Čia, į tarpukario Kauną įžygiuos sukilę kiškiai, jie įsiverš į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalaus, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius. Visą šią patriotinę dėlionę iš poeto ir dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio (1893-1942) poemų ir eilėraščių virtuoziškai suvaidins viena aktorė - Lijana Muštašvili - pasitelkdama daugybę pirštininių lėlių.

18 val. Teatro fojė vyks visai šeimai (lauksime vaikų nuo 7 metų) skirta edukacija „Veltas teatras“, organizuojama bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija. Dirbtuvėse vaikai išmoks sausos vilnos vėlimo technikos - kai adata badant vilną į paruoštuką, po kuriuo yra padėta kempinė, galima sukurti norimą piešinį ar net erdvinius objektus. Pasigaminę personažus vaikai turės galimybę sudalyvauti vaidinime.

Renginiai „Kiškių sukilimas“ ir „Veltas teatras“ yra nemokami. Į edukaciją „Veltas teatras“ - būtina registracija. Daugiau informacijos svetainėje www.teatraslele.lt

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija