Naujienos

Ukrainos ir Lietuvos vaikams Kauno valstybinis lėlių teatras Naujųjų Metų proga dovanoja dvikalbę premjerą

04 01 2023


Spektaklis „Ežiukas ir debesėliai“. Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

Sausio 7 d. Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyks pirmojo šių metų spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, skirta vaikams nuo 3 metų. Spektaklio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja atvyko iš Ukrainos, todėl neatsitiktinai spektaklis skambės dvejomis kalbomis – ukrainiečių ir lietuvių, nes šis spektaklis skirtas visiems Lietuvoje gyvenantiems vaikams: ne tik čia gimusiems, bet ir radusiems prieglobstį.

Niekada nebūsi vienišas, jei virš tavęs – dangus“, – įsitikinusi spektaklio kūrybinė komanda ir pagrindinis spektaklio personažas Ežiukas, pakviesiantis žiūrovus į kelionę, po stebuklingą debesų pasaulį. Šviesus ir jaukus kamerinis spektaklis nuo pat pirmos minutės įtrauks mažuosius žiūrovus ir paskatins išlaisvinti savo vaizduotę. 

Šiuo itin tamsiu ir šaltu laikotarpiu norime įkvėpti ir paskatinti mažuosius žiūrovus bei jų tėvelius ieškoti vilties ir nuoširdaus džiaugsmo net ir tokiuose kasdieniuose ir paprastuose dalykuose, kaip virš mūsų visų galvų praplaukiantys debesys.“ – sako projekto sumanytoja lėlininkė N. Parasočkina-Vichtinskaja.

Spektaklį įkvėpė Indrės Sekevičienės knyga „Dangus virš ežiuko vaikystės”, gimusi iš noro praskaidrinti Lietuvoje apsistojusių vaikų iš Ukrainos kasdienybę. 

Projekto iniciatorė – N. Parasočkina-Vichtinskaja. Spektaklyje vaidina N. Parasočkina-Vichtinskaja ir Mindaugas Černiauskas. Kūrybinis mentorius – Andrius Žiurauskas. Dailininkė – Edita Lepšienė. Projekto partneris – Kauno valstybinis lėlių teatras. Spektaklio sukūrimą ir projekto įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba.

Premjera įvyks sausio 7 d. 15 val. Kauno valstybinio lėlių teatro V. ir S. Ratkevičių lėlių muziejuje.

Kauno valstybinio lėlių teatro inf.